Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Yeni Tesla, Almanya’da 25 bin euro’ya elektrikli otomobil satacak

DuRu

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
1,339
Tepkime puanı
0
Puanları
0
654aa20986b2454f44c8e230.jpg

Elektrikli araçları daha geniş bir kitleye ulaştırmayı amaçlayan Tesla’nın uzun zamandır bu plan üzerinde çalıştığı belirtildi.

Almanya’daki fabrikasında Avrupa’nın en çok satan elektrikli aracı Model Y’yi Tesla hakkındaki bu haber üzerine şirketin hisseleri ABD’de borsa açılmadan önceki işlemlerde yüzde 3 yükseldi. Haber Çinli elektrikli otomotiv şirketlerinin ise hisselerde düşüş yarattı.

Yapay zeka ‘okullu’ oldu, dükkan açacak

Otomotiv araştırma şirketi JATO Dynamics’e göre, Avrupa’da 2023’ün ilk yarısında elektrikli araçların ortalama perakende satış fiyatı 65 bin euro’nun üstündeydi.

Çin’de ise ortalama fiyat 31 bin euro’nun biraz üstündeydi. Musk uygun fiyatlı bir elektrikli araç üretme planını geçen yıl teknolojik imkansızlıklar yüzünden rafa kaldırmıştı. Ancak bir kaç ay önce Tesla’nın elektrikli aracın alt gövdesinin tamamının tek parça hâlinde olmasını sağlayacak bir teknolojiye ulaştığı haberi geldi. Uygun fiyatlı Tesla üretiminin ne zaman başlayacağı konusunda bir açıklama yapılmadı ama 2030’a kadar şirketin 20 milyon araç teslimatı yapma hedefi elektrikli araçları daha geniş bir kitleye ulaştırabilmesi açısından önem taşıyor.

Tesla'nın Çin üretimi araç satışları azaldı
İşte Polatları yakan ihbar mektubu! Yasa dışı bahis baronlarıyla ilişki deşifre oldu
 
icon
icon
 
2,843Konular
2,962Mesajlar
48Kullanıcılar
AyışığıSon üye
Üst Alt