Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Tanrıça Freyja

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,008
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
İskandinav Mitolojisi'nde güzel tanrıça Freyja bir zaman cücelerin diyarına gider ve cücelerin diyarı'nda dolaşırken bir mağarada, çok parlak ve gözleri kamaştıran altından bir kolye görür. Bu kolye'nin hayatında gördüğü en güzel şey olduğunu düşünür.

ve kolyeyi yapan dört cücenin yanına gidip onu satın almak istediğini, karşılığında ne isterlerse vereceğini söyler. Cüceler buna karşı kolyenin satılık olmadığı cevabını verirler. Fakat güzeller güzeli tanrıça ısrar eder.

Sonunda cücelerden biri olan Alfrigg yalnızca her bir cüceyle birer gece yatarsa kolyenin onun olabileceğini söyler. Kolyeyi çok arzulayan Freyja verilen yanıtı kabul eder ve sırasıyla her gece bir cüceyle yatar.

Dördüncü gecenin sonunda kolye onun olur ve büyük bir sevinçle kolyeyi boynuna takar. Öte yandan her şeyi gören baba tanrı Odin Loki'yi yollayıp, Freyja'nın yanına gelmesini emreder. Freyja yanına gelince tek hamlede boynundaki kolyeyi alır ve öfkelenerek cücelerle yatmasının tanrılara utanç verdiğini söyler. Öte yandan Freyja o utancı boynunda taşıyacağım diyerek karşılık verir. Ancak Odin kolyeyi ona, Midgard'da yaşayan yirmi krallığın onlara bağlı oldukları iki kralı birbirine düşürüp, savaş başlatırsa ve savaşta ölen askerlere yeniden hayat verip onları Ragnarok'da kendi tarafında savaşmalarını sağlarsa vereceğini söyler. Kolyeyi çok isteyen Freyja bu korkunç isteği kabul eder ve kolyesine kavuşur
 
icon
icon
 
2,371Konular
2,482Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt