Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Sigara Zararları Nelerdir

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
299
Tepkime puanı
309
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Swiss Vapes
Site Adresi: Swissvapes.net
Site Konusu: Elektronik Sigara

Sigara Zararları Nelerdir? Elektronik sigara sayesinde sigara zararlarını kısmen azaltmak mümkün. Sigara tam anlamı ile bir kanser üreticisi olup akciğer kanseri başta olmak üzere, gırtlak, ağız, dil, mide, on iki parmak, ince ve kalın bağırsak, karaciğer, cilt, meme, rahim ve prostat kanserlerinin yanı sıra göz ve beyin tümörlerin de genellikle temeldeki sebebini oluşturuyor.

lugu.png


Elektronik Sigarayla Sigara Zararlarını Azaltmak

Günde onlarca dal sigara içmektense, elektronik sigarayla bu zararlar azaltılabilir. Sigaranın zararları kanser oluşumuna sebep verdiği gibi zatürre, astım, KOAH ya da bronşit gibi solunum sistemi hastalıklarına neden oluyor. Sindirim sistemi hastalıklarının da sebebi olan sigara aynı zamanda dişte sararmalara, diş çürüklerine, diş eti rahatsızlıklarına, diş kaybı ve ağız kokusuna neden oluyor.
Kadınlar bakımından cilt ve tırnak bakımları çok önemlidir. Sigara zararları arasında cilt ile kısımlar da yer alıyor. Pürüzsüz ve bakımlı bir cildi herkes istiyor; ancak sigara kullanımı cansız, soluk ve pürüzlü bir cildin oluşmasına neden oluyor. Tırnaklarda ise sararma ve güçsüzlük meydana geliyor bu neden ile tırnaklar sertleşemiyor ve kolaylıkla kırılıyor.

Sigara Zararları Nelerdir?

Sigara içmek ile kişinin ağzında kötü bir koku meydana geliyor bu neden ile yakın çevre ile sorun yaşayabilen bireylerin ağız kokusu dışında kıyafetler, eller ve saçlar da kokabiliyor. Göz hastalıklarına hatta körlüğü kadar zararları olan sigara ayrıca kısırlığa ve menopoz döneminin de erken başlamasına neden oluyor.
 
icon
icon
 
4,085Konular
4,204Mesajlar
50Kullanıcılar
dijitalSon üye
Üst Alt