Neler yeni

Sakallı Erkekler Neden Daha Çok Aldatır

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,007
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
Kadınların çoğu, karizmatik buldukları için sakallı erkeklerden hoşlanır. Gerçekten de sakal bir çok erkeğe hem çok yakışır hem de görüntüsüne karizma katar. Ama işin bilimsel derinliklerine indiğimizde göreceğiniz manzara sizi bir kadın olarak sakallı erkeklerden uzaklaştırmaya yeter de artar bile. Çünkü bilim adamlarının sakallı erkekler üzerinde yaptığı araştırmaya göre, sakallı erkeklerin kadınları aldatma oranının diğer erkeklere göre daha yüksek olduğu ortaya çıkmış.

HİNDİSTAN ve ABD’de 18-72 yaş arası 2000 erkek üzerinde gerçekleştirilen bir araştırmada sakallı erkeklerin partnerlerini aldatma olasılığının daha yüksek olduğu görüldü.

Araştırmaya katılan ABD’li erkeklerin yüzde 65’inin Hindistanlı erkeklerin ise yüzde 86’sının sakallı olduğu ve bu deneklerin cinsiyet rolleri ve kadının toplumdaki yeri ile ilgili agresif ve seksist fikirlere onay verme eğiliminin diğer deneklerden çok daha yüksek olduğu görüldü.
Ayrıca araştırmaya katılan sakallı erkeklerin %47’si sakalsızların ise sadece %20’si geçmişte partnerlerini aldattıklarını söyledi. Uzmanlar sakal ile seksizm ve sadakatsizlik arasındaki bağlantının nedenlerinin tam olarak bilinmediğini ancak kadınlara karşı negatif düşüncelere sahip olan erkeklerin, “erkeksi” bir imaj yarattığına inandıkları için sakal bırakmaya daha meyilli olabileceği belirtildi.
 
Üst Alt