Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? (Atama takvimi 2024)

AceLya

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
417
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? (Atama takvimi 2024)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuya 15 bini hemşire olmak üzere toplam 35 bin sağlık personeli alınacağını açıklamıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 bin sağlıkçının atamasına ilişkin takvimi belirlediklerini duyurdu ve başvuru kılavuzuyla ilgili tarih verdi. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

GUyn0Cugs0GYERfZXVWLmw.jpg

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu 35 bin Sağlık Bakanlığı personel alımının ayrıntıları belli oldu. İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde konuşan Erdoğan, atama haberini; "Önümüzdeki ay kamuya 15 bini hemşire olmak üzere 35 bin sağlık personeli daha alıyoruz." sözleriyle vermişti.
YCRuBuxlOE6YSmS3ZDOiLg.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine toplantısı ardından atama kararıyla ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Koca, başvuru kılavuzunun yakın zamanda paylaşılacağını işaret etti.
iAJu50D8J0mCo4fRHtiedw.jpg

Personel alımına ilişkin bir tarihin olup olmadığına yönelik soruyu cevaplayan Bakan Koca, şunları kaydetti:
Ao5OqBOOWkK8Sf29tIvBZA.jpg

"Ttakvim bugün itibarıyla başladı. Personel alımı imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM'ye göndermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun."
 
icon
icon
 
2,843Konular
2,962Mesajlar
48Kullanıcılar
AyışığıSon üye
Üst Alt