Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Gözler başvuru tarihi ve branş dağılımında

AceLya

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
417
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Gözler başvuru tarihi ve branş dağılımında

Sağlık Bakanlığı 2024 atama takvimi için gözler ÖSYM'de. "Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak, kadro branş dağılımı açıklandı mı?" sorularına yanıt arayan adaylar, kılavuzun yayımlanmasını bekliyor. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sağlık Bakanlığı tercih kılavuzuyla ilgili açıklama yaptı.

-UfG2tCwH0msBSz1fXYNrg.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda kamuya 15 bini hemşire olmak üzere toplam 35 bin sağlık personeli alınacağını açıklamıştı. 35 bin sağlıkçı atamasının ayrıntıları belli oldu.
rqv_NkKGFkKAdqvrCfh4ng.jpg

Personel alımına ilişkin bir tarihin olup olmadığına yönelik soruyu cevaplayan Bakan Koca, şunları kaydetti:"Takvim bugün itibarıyla başladı. Personel alımı imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM'ye göndermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Zannediyorum bir hafta içinde yetiştirebileceğiz. Şimdiden hayırlı olsun."
SnIkDbu9V0Cv-OA3lNt1uw.jpg

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama süreciyle ilgili son durumu 16 Şubat 2024 tarihinde paylaştı. Koca, kamuya sağlık personeli alımı için hazırlanan kılavuzun Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) gönderildiğini bildirdi.
K2eJBGh1lkSsYO68AclLPQ.jpg

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kendi yolunu aramıza katılarak çizmek isteyen arkadaşlar, kılavuz bugün ÖSYM'ye gönderildi. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.
PwV1u1YbhUuzsfIT1xNP4g.jpg

Sağlık Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ÖSYM kılavuzu ile birlikte yayımlayacak. Bu hafta içi erişime açılması beklenen kılavuzda başvuru tarihleri ve sürecine ilişkin ayrıntıların yer alması bekleniyor.
 
icon
icon
 
2,843Konular
2,962Mesajlar
48Kullanıcılar
AyışığıSon üye
Üst Alt