Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Psikoterapist Murat Paker

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
286
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Murat Paker

Site Adresi: Muratpaker.com
Site Konusu: Psikoterapist
Açıklama:

Murat Paker psikoterapist olarak faaliyetlerini sürdürmekte. Bugün şizofreniden bahsedeceğiz. Şizofreni bireyin gerçek ile gerçek olmayanı ayıramadığı zihinsel bir bozukluk olarak tanımlanabilir. Şizofreni sahibi insanlar halüsinasyonlar, sanrılar ve günlük hayatı ciddi derecede etkileyecek derecede takıntılar ve düşüncelere sahiptirler.

Şizofreninin bugün de halen bir tedavisi yoktur. Ancak terapiler vasıtasıyla hafifletmek mümkündür. Tedavi olunmaması takdirde hastalığın olduğundan daha da ileri gideceği unutulmamalıdır.

Dr.-Salih-Murat-Paker.pngMurat Paker Psikoterapist

Murat Paker
psikoterapist iletişim için, Muratpaker.com ‘a giriş yapabilirsiniz. Birçok psikolojik film ve diziye konu olan bu hastalıkta birey farklı bir dünya kurar. Kendi kafasının içerisinde algı bozuklukları meydana gelir. Halüsinasyonlar görmeye başlar. Örneğin kendisinin gizli bir polis olduğunu düşünen şizofreni hastası, bunula beraber ona görevler veren bir FBI ajanını da gördüğünü zanneder. Bu da olayları pekiştirmesine sebep olur.
Şizofreni hastaları şizofren olduğunu bilemez veya tespit edemezler. Çünkü onlara göre her şey olması gerektiği gibi devam ediyordur.

Çünkü algısal problem de beraberinde gelmiştir. Şizofreni hastası birey için onun gizli bir ajan olduğu ve dünyadaki tüm insanların onu öldürmek istemeleri hayatta olabilecek en mantıklı şeydir. İşte bu yüzden şizofren olan biri şizofren olduğunu fark edemez. Ancak çevresindeki insanlar bunu fark edip kendisine söyler. Bazı durumlarda hasta bunu kabul edip tedavi görmeye başlasa da bazı durumlarda hasta bunu kabul etmez, etrafındaki insanların da düşman safına geçtiğini düşünmeye başlarlar.

Şizofreni %90 kalıtsal bir hastalıktır. Yani anne ya da babada şizofreni hastalığına sebep olan genler bulunuyor ise %90 ihtimalle çocuk ta şizofren olacaktır. Ancak buna rağmen şizofreninin elle tutulur tedavisi yoktur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, sadece hafifletme, ilerlemesini yavaşlatma veya engelleme söz konusudur. Murat Paker, en iyi psikoterapistlerden bir tanesi.
 
icon
icon
 
2,370Konular
2,481Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt