Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Paraların Üzerinde 26 Bin Bakteri Bulunuyor

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,008
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
Paraların üzerindeki bakteriler - günlük hayatımızda mikroplar nerede daha çoktur



Oxford Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda paraların üzerinde bulunan bakteriler ile ilgili inanılmaz bir sonuca ulaştılar. Yapılan bu araştırmalar göre Avrupalıların %57’si her gün temas etmiş oldukları kirli nesne olarak paraları gösterirken bilimsel araştırmalar sonucunda paraların üzerinde 26 bini aşkın bakteri saptandığı ortaya konulmuştur .
Araştırma sonucunda ulaşılan bakteriler arasında idrar ve solunum yolunda enfeksiyona neden olan bakteriler bile bulunmuştur. Aynı zamanda yine yapılan anket sonrası Avrupalıların paralar üzerinde bu kadar bakteri olduğuna inandığını ortaya koydu. Katılımcıların %57’si her gün temas halinde oldukları en pis nesneyi paralar olarak tanımladılar. Araştırma 15 ülke içerisinde yapıldı ve bu ülkede yaşayan katılımcıların en hijyenik olmayan nesneyi para olarak seçmeleri yürüyen merdivenler trabzanlarını, Pos cihazlarının tuşlarını ve kütüphanedeki kitapları da böylece geride bırakarak hijyen bakımından en kötüsü para seçilmiş oldu.
Hatta bu araştırmalarda şu da ortaya çıkmıştır ki paranın yeni yada eski olması hiçbir fark oluşturmadığını yeni basılan paralarda bile 2.400 bakteri bulunduğu açıklanmıştır.
 
icon
icon
 
4,061Konular
4,180Mesajlar
50Kullanıcılar
dijitalSon üye
Üst Alt