Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

MHRS'de yeni dönemin ayrıntıları: MHRS onaylı randevu nedir? Onaylı randevu nasıl oluşturulur?

AceLya

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
353
Tepkime puanı
0
Puanları
0
MHRS'de yeni dönemin ayrıntıları: MHRS onaylı randevu nedir? Onaylı randevu nasıl oluşturulur?

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) "Onaylı Randevu" dönemi 13 Mayıs 2024 tarihi itibariyle başladı. Vatandaşların randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00'ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek.Peki, MHRS onaylı randevu nedir? MHRS randevu onayı nasıl verilir?

fyhu4iBKnUGslNU0PWi5JA.jpg

Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) "Onaylı Randevu" dönemi bugünden (13 Mayıs) itibaren başladı.Hastalar öncelikle, Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşlarından, MHRS internet sitesi, mobil uygulama veya "ALO 182" çağrı merkezinden randevu oluşturacak.
33q4gN9G1UeWHarGeWAJMQ.jpg

Yeni uygulamayla, randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00'ye kadar hastaların randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini sisteme bildirmesi gerekecek. Onay işlemi de randevu alınan kanallar üzerinden yapılacak.
tSy4qQ4vrkuZRwNdlc3Ixw.jpg

Mhrs.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numaranızı ve MHRS şifrenizi girerek sisteme giriş yapın, Açılan sayfa üzerinden randevu alınmak istediğiniz il ve ilçeyi seçin,Hangi hastaneden ve bölümden randevu almak istiyorsanız önce hastaneyi ardından bölümü seçebilirsiniz.Gelen ekrandan doktoru da seçebilirsiniz.Ardından uygun gün ve saate tıklayın.Bilgileri oluşturduktan sonra randevunuzu onaylayabilirsiniz.
sImCXGr_7EOpcBWYxaAFLA.jpg

Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişilerin ise aynı branşta 15 gün boyunca yeni randevu alması kısıtlanacak. Fakat bu kişiler Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarından randevusuz hizmet alabilecek.
LnZTHOBwpkKJ31HEINHyIg.jpg

Uygulamadan 65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları muaf tutulacak, bu gruptaki hastalar, her zaman randevu alabilecek.
PBVbRYtR8UKAQbSRNSMgsA.jpg

Üç gün ve daha sonrası için alınan tüm randevularda onay zorunluluğu olacak, ancak muayene tarihinden önceki iki gün içerisinde alınan randevular, otomatik olarak onaylanmış sayılacak. Örneğin 24 Mayıs tarihi için 22 veya 23 Mayıs'ta alınan bir randevu, otomatik olarak onaylanmış kabul edilecek.
 
icon
icon
 
2,341Konular
2,452Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt