Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Matematik Dersinde Nasıl Başarılı Olunur?

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
279
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Matematik Bitmiştir
Site Adresi: Matematikbitmistir.com
Site Konusu: Matematik Özel Ders
Açıklama;

Matematik dersinde nasıl başarılı olunur? Öncelikle matematik özel ders almanın önemi başarılı olmak için büyüktür. Adım adım bunları işleyeceğiz. Matematikten işlemediğiniz konulara ilgili soru çözmeye çalışmayın. Bu durm sizi korkuya sevk edebilir. Yeni işlenilen konular daha oturmamış olabilir. İyice çalışmadığınız konulardan da soru çözmeyin. Bu sorular sizi oldukça zorlayacaktır. Konuyu tam olarak anladığınız emin olduğunuz zaman soru çözmelisiniz.

Yapamadığınız soruları, Anlamadığınız noktaları mutlaka sorun.

Bilmemek ayıp değil, sormamak Ayıptır. Sevgili öğrenciler, bilim insanlarının en önemli özelliği nedir biliyor musunuz? Soru sormak ve bilmediklerini aleni olarak belirtmek. Matematikte yaşanan en büyük sorunlardan biri soru sormamaktır.Soru soracağım fakat çok basit bir soru, bana gülerler mantığı. Unutmayın! Öğrenmek için soru sormalısın. En iyi öğrenme yollarından biri sorarak öğrenmektir. Hem öğretmenler bu ilginizden dolayı sizi fark edecektir. Sözlü notlarınız daha yüksek olacaktır. Bir taşla iki kuş vuracaksınız.

logo-anasayfa-ust.png


Konu ile örnek soruları yeniden çözün

Konu anlatılırken veya soru çözülürken Matematik dersinden dikkatli bir şekilde not almak zorundasınız. Her not öğrenciye özgüdür. Arkadaşlar not tutarken ayrıntılı bir şekilde not tutmayı unutmayın. Gerekirse (küçük noktalarda) anlayacağınız bir şekilde açıklayıcı notlar düşün. Evde ders Çalışırken, tekrar yaparken bu notlar işinize çok yarayacaktır. Özellikle öğretmeninizin belirttiği "Bu soru önemli, bu tarz sorular sınavda çıkabilir" Bu tarz sorulara, işaret koyun ve o tarz soruları çözmeye çalışın. Buna benzer örnek soruları bularak sizde soruları çözün.

Okulda çözülen soruları evde tekrar çözün

Konu anlatırken çözülen örnek sorular önemlilik arz eder, matematik soru çözümleri ile birlikte daha iyi anlaşılır ve pekiştirilir. Öncelikle örnek soruları bakmadan birde siz çözmeye çalışın. Derste çözülen örnekleri iyice anlamaya çalışın. Anlamadınız veya unuttuğunuz Soruları soruya bir işaretleyip bu soruları mutlaka yeniden sorun. Eve gelince bu örnekleri yeniden çözün. Konuları her tekrar ettiğinizde örnek soruları inceleyin ve yeniden çözün. Öğretmenin çözdüğü bu soru tarzları sınavda size fikir verecektir.

Mutlaka bir kaç tane soru bankanız olsun

Kolaydan zora doğru çözümlü örneklerle işe başlayın. Asla sorunun çözümüne bakmayın. Bir kaç defa deneyin. Soruyu işaretleyip diğer soruya geçin. Bir süre sonra veya testin sonunda aynı soruyu tekrar dönün. Çoğu zaman çözdüğünüzü göreceksiniz. Sizin boş bıraktığınız soru ile beyniniz hala uğraşıyor. Vazgecmeyin ısrarcı olun.

Çözemediğiniz sorulara nasıl davranmanız gerekir?

Test bitmeden çözümlere bakmak asla yok. Bu konuda kendinize kural koyun. Cevap anahtarına baktığınızda bazen diğer sorunun cevabını görmüş olursunuz. Bir test sizin konuyu ne kadar anlayıp anlamadığınızı ortaya koyar. Bu da konu hakkında filminizi çeker. Kendinize getirir. Bu şekilde sorular çözüldükten sonra neden çözemediğiniz iyi bir şekilde analiz edin. Acaba konu eksiğimiz mi var. Yoksa dikatsizlikten mi? Sorunu çözümünü inceleyin. Sorunun mantığını anladıysan benzer sorular çözmeye çalışın. Bu konuda da internetin nimetinden yararlanın. Çözümlü videoları izleyin. Fakat İnternette fazla takılmayın. Sonra zaman akıp geçer. Hedeften saparsınız. LGS matematik özel ders için de ayrıca matematikbitmistir.com tercih edilebilir.
 
1,913Konular
2,024Mesajlar
39Kullanıcılar
DuRuSon üye
Üst Alt