Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Marka Avukatı

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
286
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Marka avukatı nedir? İstanbul marka avukatı şeklinde günümüzde çokça kişi arayış içerisinde olmaktadır. Marka hukuku mevzuatına tamamıyla hâkim ve bu alanda tüm hizmetleri yerine getiren kişiye, marka avukatı denir.

Marka hukuku alanında güncel gelişmeleri takip eden ve değişen düzenlemelere aşina bu avukatlar, markaya ilişkin konularda kişileri temsil eder ve kişilere ayrıntılı bir danışmanlık hizmeti sunarlar. Marka alanında hakların korunmasına ilişkin çalışmaları yürütürler. Sınai ve fikri haklar konusunda tam donanımlı olması beklenen marka avukatı, ticaret hukukunun pek çok alt dalıyla ilişkilidir.

Marka Avukatı Kimdir?

Marka avukatı
, markaya ilişkin birbirinden bağımsız tüm alanlarda bilgi sahibidir. Bu alanlardaki gelişmeleri yakından takip etmesi ve güncele hâkim olması beklenen marka avukatının, hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra iki senede bir yapılan marka vekilliği sınavına girmesi ve orada başarılı olması gerekir. Ayrıca bazı dönemlerde İstanbul malpraktis avukatı şeklinde de arayış içerisinde olunur.

Marka lisansı, rehni ve haczi alanında hizmet veren marka avukatı, Sınai Mülkiyet Kanunu’ndaki hukuki işlemler konusunda yeterince bilgilidir ve mevzuat bağlamında alandaki kişileri profesyonel bir şekilde bilgilendirir. Marka hukuku alanına giren tüm konular, marka avukatını ilgilendirir. Bunun yanı sıra İstanbul şirket kuruluşu avukatı şeklinde de arayış içerisinde olunmaktadır.
 
icon
icon
 
2,341Konular
2,452Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt