Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Manga Okumak Nasıl

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
292
Tepkime puanı
309
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Manga Oku TR
Site Adresi: Mangaokutr.com
Site Konusu: Manga okuma sitesi

Manga okumak nasıl? Bu konuda bazı bilgiler vermek isteriz. Günümüzde manga okumak son derece keyifli. Manga, orijinal olarak Japonya'da üretilen ve yayınlanan çok çeşitli çizgi romanlar ve grafik romanlar için bir şemsiye terimdir. Genel olarak tam renkli basılan Amerikan çizgi romanlarının aksine, Japon mangaları neredeyse her zaman siyah beyaz olarak yayınlanır. Tam renkli baskılar genellikle yalnızca özel sürümler için kullanılır.

mangaokutr.png


Manga Okumak Nasıl?

Manga okumak günümüzde 7 den 70 e çokça kişinin başvurduğu bir durumdur. Şunu söyleyebilriiz ki manga okumak çok kolay. Japon mangaları, İngilizce yayınlar için norm olan soldan sağa değil, sağdan sola okunur. Sadece İngilizce yayınları okuduysanız buna alışmanız biraz zaman alabilir, ancak yeterince pratik yaptığınızda bunu pek fark etmeyeceksiniz. Japonya'da mangalar genellikle haftalık olarak bölüm bölüm haftalık olarak yayımlanır. Bir dizi yeterince popülerse, bölümleri toplanır ve genellikle genel hikayenin birkaç bölümünü içeren tankōbon ciltleri adı verilen ciltlerde yayınlanır.

Çoğu manga serisi uzun sürelidir ve birden fazla cilt içerebilir. Bu, yeni bir seriye başlarken akılda tutulması gereken bir şeydir, çünkü ciltleri doğru sırayla okumanız zorunludur. Bu, Naoko Takeuchi'nin sadece 12 ciltlik Sailor Moon'u gibi küçük seriler için Akira Toriyama'nın 42 ciltlik Dragon Ball'u gibi daha uzun süren serilere göre daha kolay olabilir.

Manga hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, herkes için bir şeyler üretildiğidir. İster lise romantik komedilerini, ister yüksek fantastik destanları seviyor olun, sizin için bir manga var. Eğer Türkçe dilde manga serileri okumak isterseniz Manga Oku TR sitesi iyi bir tercih olabilir. https://mangaokutr.com/ linke tıklayarak hemen okumaya başlayabilirsiniz.
 
icon
icon
 
3,148Konular
3,267Mesajlar
50Kullanıcılar
dijitalSon üye
Üst Alt