Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Mükemmel makyaj nasıl olmalı?

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,008
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
Güzel makyaj yapmak için profesyonel bir makyaj artisti olmaya gerek yok, biraz pratikle yüzünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Yine de kusursuz makyaj için herkesin bilmesi gereken bazı ipuçları var. Bu ipuçlarını bir araya getirdik.

Yüz şeklinizi öğrenin:


Makyaj prensip olarak sakla-ortaya çıkar ilkelerine dayanır. Yüz kontürünün asıl amacı yüze istediğin şekli verebilmektir. Genelde oval yüz biçimi ideal kabul edilir ve bütün yüz biçimlerinin oval yüz biçimine benzetilmesi bilinen bir gerçek; o nedenle eğer oval yüze sahipseniz gerçekten sizi kıskanıyoruz. Yüz şeklinizi öğrenmek için bir adet biyometrik fotoğraftan yararlanabilirsiniz. Bir tane alnınızın saçınızla birleştiği yere, iki tane karşılıklı olarak şakaklarınızın saç diplerinizle birleştiği yerlere iki tane kulaklarınızın bitip yüzünüzün başladığı yere, iki adet çene kemiklerinizin başladığı yere ve bir adet çenenizin en uç kısmına noktalar koyup, bu noktaları birleştirdiğinizde ortaya çıkan biçim yüz şeklinizdir. Yüz şeklinizi öğrendikten sonra kontür sizin için çok daha kolay olacak.

Kaşlarınızı şekillendirin:


Kaşlarınızı şekillendirirken dikkat etmeniz gereken ilk şey gözlerinizin büyüklüğü. Eğer büyük gözlere sahipseniz çok ince kaşlar orantısız duracaktır. Küçük gözlere sahipseniz çok kalın kaşlar kullanmamalı ve orantıya dikkat etmelisiniz. Diğer önemli bir ipucu ise kaşlarınızla gözlerinizin birbirine göre konumuna dikkat etmektir. Aradaki mesafe genişledikçe kalın kaşlar, daraldıkça daha ince kaşlar ideal olacaktır.

Eyeliner çekmek için tel toka kullanın:


Eyeliner çekmek bütün kadınların korkulu rüyası haline gelebiliyor hele de acele ederken. Bu nedenle daha kolay eyeliner çekmek için kılavuz çizgilerden yararlanmak özellikle harika bir kuyruklu eyeliner için işinizi çok kolaylaştıracaktır. Daha kolay eyeliner çekmek için bir adet tel toka ve bir jel eyelinera ihtiyacınız var. Tel tokanın ve şeklinde olan kısmını jel eyelinerınız ile boyayıp bir kuyruk oluşturacak şekilde gözünüzün kenarına yerleştirerek kendinize kılavuz çizgi oluşturun. Daha sonra içini doldurup kirpik diplerinizle bütünleyin. Çok kısa sürede harika bir eyeliner çekmiş olacaksınız.

Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olun:
Rimel fırçanızı seçerken muhakkak kirpiklerinizin yapısını göz önünde bulundurun. Kirpiklerinize göre hangi fırçayı seçeceğinizi öğrenmek için yazımıza göz atabilirsiniz. Yine de daha kıvrık kirpikler istiyorsanız maskaranızı uygulamadan önce kirpik kıvırıcınızı kullanabilirsiniz. 30 saniye kadar fön makinasıyla ısıttığınız kıvırıcı, kirpiklerinizi çok daha fazla kıvıracaktır. Yalnız kendinizi yakmamaya dikkat edin.

Dudaklarınızı dolgunlaştırın:
Dudak çizgilerinizin dışına taşan dudak kalemi görüntüsünden hoşlanmıyorsanız ve yine de daha dolgun dudaklar elde etmek istiyorsanız ışık oyunlarından faydalanabilirsiniz. Dudaklarınızın tam orta kısmına beyaz göz veya dudak kalemi uygulayıp orta kısmına aydınlık katın daha sonra bir lipgloss ile ıslak bir görüntü yakalayarak dudaklarınızı çok daha dolgun gösterebilirsiniz.
 
icon
icon
 
3,148Konular
3,267Mesajlar
50Kullanıcılar
dijitalSon üye
Üst Alt