Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Kayseri Psikolog

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
286
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Kenan Demirkapı
Site Adresi: Kenandemirkapi.com.tr
Site Konusu: Pedagog - Psikolog
Açıklama:

Kayseri psikolog ve pedagog arıyorsanız ho geldiniz. Çocukluk travması nedir diye soracak olursak çocuğun büyüme ve gelişme döneminde yaşadığı sıkıntılar ve ya karşılaştığı olaylar olarak adlandırabiliriz. Anne baba boşanması, depremler, aileden birini kaybetme taciz olayları bunlara örnek olarak verilebilir Özellikle de cinsel gelişim döneminde yaşanan travmaların etkisi büyük olup kişinin yetişkinlik döneminde de etkisi olmaktadır. Çocukluk travması iyileşmesi zor ve insan ruhunda yaralar açan bir travmadır .Çocukluk travması geçiren bireylerin bir uzman desteği alması tavsiye edilmektedir. Çocukluk evresi insanın kişiliğini oluştururken etrafında yaşadığı olaylardan etkilenmesi ilerideki yaşantısını belirleyen bir faktör olmaktadır. Çocukken travma geçiren kişilerde panik atak ,depresyon belirtileri görülmekte olup bunların tedavisinin sağlanması önem arz eder.

Kenan-Demrikap%C4%B1-Kayseri-Psikolog.png


Kayseri Psikolog ve Pedagog

Kayseri psikolog ve Kayseri pedagog, çocuklara yönelik psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmakta. Çocukluk travması ve tedavisi önemli konulardan birisidir. Tedavi bir psikolojik destek veya ilaç kullanımı şeklinde olabilmektedir .Psikolojik destek de daha çok kişinin yaşantısı dinlenirken ilaç tedavisinde ise Antidepresan verilmekte olup kişinin korkularının ve endişelerinin geçmesi sağlanır. Bir uzman dan destek alması önerilmektedir .Kişinin yaşadığı travma uzman tarafından önemsenip ,birey ile sağlıklı bir iletişim kurulmalıdır. Özellikle de çocukluğunda tacize uğrayan bireyler bu konuyu anlatmakta zorlanabilir ve kendilerini güvende hissetmeyebilirler .Uzman kişinin sosyal hizmet uzmanı veya bir psikolog olabilir kişiye hassas bir şekilde davranması önerilmektedir. Psikolog seansında sadece kişi dinlenmeyip bir de aile üyeleri dinlenilmektedir. Kişinin çocukluğunda yaşadığı her an tedavi için önemli etki yaratmaktadır.

Çocukluk Travması ve Etkileri

Çocukluk travması ve etkileri insan psikolojisinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Kişi sosyal yaşantısında ,ilişkilerinde ve kendi ile olan iletişiminde olumsuz duygulara kapılmaktadır .Suçluluk duygusu bu duygulardan birisidir. Yaşadığı olaydan etkilenen ve olayın kendi suçu olduğunu düşünen kişi psikolojik bir bunalıma girer. Kısa ve ya uzun süreçte içine kapanabilir , intihar düşünceleri ortaya çıkabilir veya madde kullanımı yaşanabilir. Travma süreci içerisinde aileden veya akrabalardan birinin desteği önemli olmaktadır. İlgi ve şefkat ihtiyacı ön planda olup kişiye hem olumlu duygular yaşatabilir ,hem de zararlı ilişkilere kişiyi götürebilmektedir .Aileden yakın birisini kaybetmek ise kişiyi uzun süren bir bunalıma sokabilmektedir. Kişi yemek yeme veya günlük temel ihtiyaçlarını karşılamakta isteksiz olabilmektedir.
 
icon
icon
 
2,370Konular
2,481Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt