Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Köy Haberleri Oku

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
286
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Koydenhaber.com
Site Konusu: Köy haberleri okuma sitesi
Açıklama;

Köy haberleri hayvancılık haberleri için hoş geldiniz. Günümüzde hayvancılık birçok yönden önem kazanmıştır. Et, süt ve derisinin kullanış açısından önemlidir. Ancak hayvancılıkta şap hastalığının son günlerde sıklıkla gündeme geldiğini hayvan bakıcılarını hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Son günlerde gündeme gelen Şap hastalığının daha çok koyun, keçi, sığır, manda gibi çift tırnaklı hayvanlarda görülmektedir. Hayvanların ağız içinde tırnak, meme ve deri gibi bölgelerde yaraların oluşmasıyla görülen küçük mikroplarla bulaştığını ve tedavi edilmeyen hayvanların yitirilmektedir.

387FA959-13CE-452E-9B05-1304F62D976A.fw.png


Köy Haberleri Hayvancılık Haberleri

Köy haberleri hayvancılık haberleri için koydenhaber.com sizleri bekliyor. Gerekli tedbirler ve hijyenik tedbirler alındığı taktirde insanlara bulaşma ihtimalini olmamaktadır. Hayvancılıkta Şap hastalığından korunmak için öncelikle hayvanların aşıları tamamlanmalı, hayvancılıkla uğraşan kişiler ise hijyen açısından bilinçli olması gerekmektedir. Şap hastalığından korunmak için önerilere hiyjenik koşullara köy haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hayvanların Hijyenik Bakımı

Hayvanlar kadar hayvan bakıcıları için en başta yapılması gereken hastalıkla karşı karşıya kalındığı zaman veteriner hekime gösterilmelidir. Hayvan bakıcıları basit tedbirler alarak hem kendi sağlıklarını hem toplum sağlığını ön planda korumuş olurlar. Hayvan bakıcıları ahırlarda yıkanması kolay, su geçirmeyen kıyafetler giymeli, ahırdan çıkınca bu kıyafetleri fırça ve deterjan ile temizlenmesi sağlanmalıdır. Hayvanların hiyjenik bakımı Ahırların temizliğinin düzenli olarak yapılması havalandırmanın ve aydınlatmanın iyi derecede olması gereklidir.

Hayvan sağımın tercihen temizliği ve bakımı uygun olan makinelerle yapılmalıdır. Makine yerine el ile yapılacaksa eldiven kullanılması, sağım öncesi ve sonrası ise dezenfektanla gerekli hiyjenik koşullar sağlanırsa yapılmalıdır. Süt sağımında da hijyenik olunmasına dikkat edilmelidir. Hayvancılıkla ilgili tüm haberler için https://www.koydenhaber.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.koydenhaber.com/ciftciler-o-100-bin-tl-yi-bekliyor/130998/
https://www.koydenhaber.com/mazot-ve-gubrede-kesinlesen-bilgi/130994/
https://www.koydenhaber.com/aycicegi-alim-fiyati-artacak-mi/130992/
 
icon
icon
 
2,341Konular
2,452Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt