Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Araştırmaya göre kivi yemek ruh sağlığını 4 günde iyileştiriyor

AceLya

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
419
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Araştırmaya göre kivi yemek ruh sağlığını 4 günde iyileştiriyor

Bir araştırma, kivi yemenin sizi yalnızca dört gün içinde kötü ruh halinden çıkarabildiğini ortaya koydu. Kivi, uzun zamandır "iç huzuru" arttırdığı bilinen yüksek bir C vitamini içeriğine sahip.

Araştırmacılara göre, kivi yemek bize C vitamini takviyelerinden daha hızlı ve daha uzun süreli bir destek sağlıyor. Yeni Zelanda'nın Otago Üniversitesi'nden bir araştırma ekibi, C vitamini seviyeleri düşük olan 155 yetişkinin sekiz hafta boyunca diyet yapmasını sağladı. Katılımcılar günlük olarak C vitamini takviyesi veya iki kivi aldı. Ardından anketler aracılığıyla canlılıkları, ruh halleri, uyku kaliteleri ve fiziksel aktiviteleri ölçüldü. British Journal of Nutrition'da yayınlanan sonuçlar, kivi meyvesinin dört gün içinde canlılığı ve ruh halini iyileştirdiğini ortaya çıkardı. Araştırmaya göre kivi tüketimi ve dolayısıyla alınan C vitaminindeki artış etkisini 14-16 gün civarında zirveye ulaştırıyor. Araştırma sorumlusu Dr. Ben Fletcher çalışma hakkında, "Bu, yediğimiz şeylerin nasıl hissettiğimiz üzerinde nispeten hızlı bir etkiye sahip olabileceğini görmemize yardımcı oluyor." diye konuştu.
 
icon
icon
 
2,888Konular
3,007Mesajlar
48Kullanıcılar
AyışığıSon üye
Üst Alt