Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Şubat ayında hangi balıklar yenmeli? Düzenli balık tüketmenin faydaları

AceLya

Yönetici
Admin
Grafiker
Katılım
29 Şub 2024
Mesajlar
417
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Şubat ayında hangi balıklar yenmeli? Düzenli balık tüketmenin faydaları

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde pek çok balık türü denizlerde bulunmaktadır. Ancak her balığın her mevsimde tüketilmesi tavsiye edilmez. Balık zamanları, mevsimlere ve aylara göre farklılık gösterir. Peki, şubat ayında hangi balıklar yenmeli?

Beslenme uzmanları, anne adaylarının, yaşlıların ve çocukların, daha dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri için haftada düzenli olarak en az iki defa balık yemesini öneriyor. Balıkların lezzetleri cinslerine göre değişse de hangi balığın hangi ayda yenildiği de lezzet açısından önemli.

ŞUBAT AYINDA HANGİ BALIKLAR TÜKETİLMELİ? Şubat ayı kalkan mevsiminin başlangıcı kabul edilir. Bu süre mayıs sonuna kadar devam eder. Tekir bolca çıkar. Uskumru, lüfer, palamut ise yağını kaybetmeye başlar.

F3NaPfBdG0qlLwQbec6ucw.jpg

DÜZENLİ BALIK TÜKETMENİN FAYDALARI

Balığın en belirgin özelliği kalbimize yardımcı olurken, kalp krizinin önlenmesinde de etkilidir. Kan şekerini dengeler. Depresyon ve şizofreni belirtilerini hafifletir. Zihin sağlığını korur. Afrodizyak etkisi vardır, doğurganlığı arttırır. Balık yemek sağlıklı yaşamımızın en temel besin kaynağı olarak görülür.
 
icon
icon
 
2,843Konular
2,962Mesajlar
48Kullanıcılar
AyışığıSon üye
Üst Alt