Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür?

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,008
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
Hepimiz arzu ettiğimiz, dolgun dudaklara sahip değiliz maalesef. Ancak, ince dudakları doğru ruj seçimiyle olduğundan kalın göstermek mümkün. Işığı yansıtan, hafif renkler ince dudaklar için iyi bir seçim olabilir. Bazı makyaj uzmanları ince dudaklar için koyu ve dudak sınırlarını belirginleştiren ruj renklerinden uzak durulması gerektiğini söylerken bazıları koyu kırmızı tonlarının dudakları daha dikkat çekici hale getirdiğini söylüyor. Renk seçimini deneme yanıma ile bulmaktan başka bir çare yok gibi gözüküyor.

İnce Dudaklara Ruj

Seçtiğiniz rujla aynı renkte dudak lineri alın. Dudaklarınız kuruysa önce kuru cilt tabakasını temizlemek gerek. Bunu diş fırçasıyla veya ıslak bir havluyla fazla bastırmadan yapabilirsiniz.

Daha sonra yüzünüze sürdüğünüz gibi dudaklarınıza da fondöten sürün. Fondöten dudak lineri ve ruj için temek oluşturacaktır.

Ruju sürerken dudaklarınız kapalı olmalı. Önce üst dudaktaki “V” bölgesiyle başlayın. Sınırları dudak lineri ile çizin. Dudak lineri kullanırken, dudakların doğal çizgisini 2-3 mm’yi aşmamak koşulu ile bir miktar dışarı taşıyabilirsiniz.

Rujun dudaklarda eşit olarak dağılmasını sağlamak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Dudak fırçasını içerden dışarı doğru hareket ettirin.

Ruju sürdükten ve liner ile sınırları çizdikten sonra dudaklara derinlik vermek için alt ve üst dudağın orta bölümlerine parlatıcı sürün.

İnce dudaklar için genel olarak önerilen ruj renkleri ise şöyle; açık pembe, bej, şeftali, açık bronz ve sedef rengi.
 
icon
icon
 
2,370Konular
2,481Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt