Neler yeni

İnce Dudaklara Nasıl Ruj Sürülür?

anatoLya

Yönetici
Site Sahibi
Admin
Katılım
9 Ağu 2023
Mesajlar
302
Tepkime puanı
18,007
Puanları
180,402
Konum
Kimeneki
Hepimiz arzu ettiğimiz, dolgun dudaklara sahip değiliz maalesef. Ancak, ince dudakları doğru ruj seçimiyle olduğundan kalın göstermek mümkün. Işığı yansıtan, hafif renkler ince dudaklar için iyi bir seçim olabilir. Bazı makyaj uzmanları ince dudaklar için koyu ve dudak sınırlarını belirginleştiren ruj renklerinden uzak durulması gerektiğini söylerken bazıları koyu kırmızı tonlarının dudakları daha dikkat çekici hale getirdiğini söylüyor. Renk seçimini deneme yanıma ile bulmaktan başka bir çare yok gibi gözüküyor.

İnce Dudaklara Ruj

Seçtiğiniz rujla aynı renkte dudak lineri alın. Dudaklarınız kuruysa önce kuru cilt tabakasını temizlemek gerek. Bunu diş fırçasıyla veya ıslak bir havluyla fazla bastırmadan yapabilirsiniz.

Daha sonra yüzünüze sürdüğünüz gibi dudaklarınıza da fondöten sürün. Fondöten dudak lineri ve ruj için temek oluşturacaktır.

Ruju sürerken dudaklarınız kapalı olmalı. Önce üst dudaktaki “V” bölgesiyle başlayın. Sınırları dudak lineri ile çizin. Dudak lineri kullanırken, dudakların doğal çizgisini 2-3 mm’yi aşmamak koşulu ile bir miktar dışarı taşıyabilirsiniz.

Rujun dudaklarda eşit olarak dağılmasını sağlamak için dudak fırçası kullanabilirsiniz. Dudak fırçasını içerden dışarı doğru hareket ettirin.

Ruju sürdükten ve liner ile sınırları çizdikten sonra dudaklara derinlik vermek için alt ve üst dudağın orta bölümlerine parlatıcı sürün.

İnce dudaklar için genel olarak önerilen ruj renkleri ise şöyle; açık pembe, bej, şeftali, açık bronz ve sedef rengi.
 
Üst Alt