Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

İşitme Kaybı Nedir

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
286
Tepkime puanı
306
Puanları
2,152
Konum
istanbul
İşitme kaybı, sağlıklı bir iletişim kurulmasına engel olabilir. Bu yüzden işitme cihazı Ankara şeklinde arayış olan kişilerin ana amacı, işitme kayıplarına işitme cihazlarıyla bir çözüm bulmaktır. İletişim içinde olmak insanoğlunun yaratılışından beri süregelen bir olaydır. İnsanlar birbirleriyle sohbet etmek, anlaşmak, yönetilmek ve yardımlaşmak gibi sebeplerle iletişim kurmuşlardır. İletişim aynı zamanda insanların yapıları gereği olması gereken en temel anlaşma aracıdır.

İşitme Kaybı Nedir?

Peki işitme kaybı nedir? Dışarıdan duyulan seslerin belirli oranda azalmasıdır. Bu durum kişiden kişiye göre değişiyor. Örneğin %5 işitme kaybı, %50 işitme kaybı gibi. İnsanlar arasında anlaşmayı sağlayan, duygu ve düşünceleri paylaştıran, bilgi ve haber sağlayan en temel araç iletişimdir. İletişim sayesinde insanlar birbirleriyle etkileşime girerler ve konuşma ihtiyaçlarını karşılarlar. İşitme cihazı Ankara’da ve Türkiye genelinde belirli periyotlar halinde aratılıyor.
 
icon
icon
 
2,346Konular
2,457Mesajlar
42Kullanıcılar
metinkus61Son üye
Üst Alt