Hoş Geldiniz MaviForum Güncel Paylaşım Eğlence Sohbet Forum Sitesi

MaviForum.Net Sitemizde Sizlerde Paylaşım yapmak için Lütfen kayıt olarak sınırsız şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Hadi Ne duruyorsun Şimdi kayıt ol Sende    Kayıt ol

Öksürüğe iyi gelen şeyler

benaykt

kayıtlı Kullanıcı
Katılım
25 May 2022
Mesajlar
292
Tepkime puanı
309
Puanları
2,152
Konum
istanbul
Site Adı: Doktor Bul
Site Adresi: Doktorbul.com
Site Konusu: Doktor bul online randevu al

Öksürüğe ne iyi gelir? Çocuğunuzda dışarıdan gelen virüslere karşı bir enfekte durum varsa burun salgıları normalin üzerinde artarak burnun arka tarafına akmaya başlar. Bu boğaza akan salgılarda özellikle yatar pozisyonda iken bitmek bilmeyen öksürüğe neden olurlar. İnfluenza gibi bazı virüs türleri bakterilerin burun ve boğaza girmelerinde kolaylık sağlar. Bu durum çocukta ateş çıkmasına ve bademcik enfeksiyonuna sebep olur.

doktorbul-logo.webp


Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürük için ballı karışımlar, macunlar yapılabilir. Öksürüğe pastil iyi gelebilir. Doktor ile iletişime geçmek geçmeyen öksürükler için iyi bir seçenektir. Bağışıklık sistemimizin parçası arasında olan boğazımızda bademcik dokuları burnun arkasında yer alır. Bu dokuya ‘geniz eti’ ismi verilir. Burnumuzdan soluduğumuz hava ilk olarak burada karşılanır. Ve pek çok zararlı bakterinin akciğerlere geçmesi burada önlenir. Sürekli olarak virüslere maruz kalan bu doku özellikle de çocuklarda hızla büyüyerek burun salgısı üretmeye başlar.

https://doktorbul.com/blog/oksuruge-ne-iyi-gelir
 
icon
icon
 
3,185Konular
3,304Mesajlar
50Kullanıcılar
dijitalSon üye
Üst Alt